Půjčky - inzeráty

Půjčka pro dlužníky dnes již možná není

Zdá se až neuvěřitelné, kolik lidí se dnes točí ve spirále nekonečných dluhů. Pohled na čísla vyplývajících z průzkumu napříč společností je skutečně zarážející. Z čeho ovšem tato skutečnost pramení? Důležitým faktorem je zcela jistě nedostačující finanční gramotnost při výběru půjček. Na druhou stranu se této skutečnosti ani nelze příliš divit, protože finančních subjektů poskytujících půjčky se na trhu nachází opravdu nespočet, takže se pátrání mezi nimi může stát opravdovým oříškem i pro ostřílené profesionály v oboru.

Kvůli stále se zpřísňujícím pravidlům dnes šance, že dlužník získá další půjčku, téměř nulová. Tomu vděčíme zejména zvýšené ochraně spotřebitele, která dříve hrála až druhé housle, čili se na ni příliš nehledělo. V letech uplynulých nebylo získat finanční záplatu pro dlužníka nijak těžké. Dnes ovšem naráží na nové zákony. Jak se to tedy dnes vlastně má? Více o této problematice se dozvíte během tohoto článku.

 

Podle čeho se dnes posuzují potenciální klienti žádající o půjčku?

Současné zákony dnes ukládají společnostem nutnost prověřit si každého žadatele hned v několika různých oblastech:

  • výše měsíčních příjmů
  • aktuální výdaje
  • dluhy
  • záznamy v registrech

Na základě těchto informací o vás následně probíhá zhodnocení situace, ze kterého musí vyplynout, že budete schopen bezproblémového splácení. Nebankovní společnosti mají sice podmínky o něco benevolentnější, ovšem stále existují skutečnosti, přes které prostě vlak nejede. Například půjčky pro dlužníky dnes opravdu nejsou možné za žádných okolností. Samozřejmě ale není dlužník jako dlužník.

Pokud máte záznam v registru třeba jen z toho důvody, že jste se někdy v minulosti opozdili se splátkou, nahlíží se na vás individuálně a některé půjčky vám poskytnuty jsou. Nejčastěji se v takové situaci můžete dostat k takzvané rychlé půjčce, které se jinak říká také „půjčka před výplatou“. To znamená, že si půjčíte pouze minimální obnos peněz, pomocí kterého zaplatíte své závazky a následně s úderem výplatního dne celou částku opět splatíte.

 

Jak se vyhnout problémům spojeným s žádáním o půjčku?

V podstatě se dá říci, že jediným způsobem, jak se bránit budoucím problémům týkajících se zřizování půjčky, je být skutečně spolehlivý v placení svých závazků. Je potřeba si pamatovat, že se v registru může objevit opravdu cokoli. Záznam se může objevit třeba proto, že se jednou opozdíte s platbou za energie. Stejně tak půjčka na auto vyžaduje bezproblémové a pravidelné splácení. Ani placení paušálu by se nemělo podceňovat. Všechny vaše platby hrají v tomto směru zásadní roli.

Kromě pravidelného placení byste měli věnovat podstatný čas také hledání každého finančního závazku, pro který se rozhodnete. Ne všechny nabídky jsou totiž výhodné. Nebankovní i bankovní půjčky online nabízejí dostatek možností, jak získat potřebné informace, na základě kterých se rozhodnete, jestli si půjčky můžete dovolit. A hlavně jestli ji budete schopni splácet. Jedině to vás dokáže od budoucích nepříjemností efektivně uchránit.

 

Dlužníci to mají těžké, oprávněně?

Je potřeba si uvědomit, že z pohledu finančních subjektů poskytujících úvěru není vyloučení dlužníků ničím nelogickým. Každá společnost samozřejmě očekává, že bude člověk poctivě splácet částku, kterou si od nich půjčí. Pokud má někdo ve své úvěrové minulosti jeden škraloup vedle druhého, jeho důvěryhodnost samozřejmě výrazně klesá a dá se předpokládat, že ve stejném trendu bude pokračovat i nadále. Proto by každý z vás měl dbát na dodržování všech svých pravidelných plateb, protože cejchu dlužníka se zbavuje jen velice těžko. A nepříjemností to přináší daleko více, než se na první pohled může zdát.

 

 

footer_logo

© 2012 Inzerce půjček
Ochrana osobních údajů | Kontakt Výmena odkazů